Trwa nabór wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego. Środki są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z osobowością prawną. Mogą się o nie ubiegać podmioty z całej Polski.

Program Interreg Region Morza Bałtyckiego umożliwia współpracę z państwami skandynawskimi, republikami nadbałtyckimi oraz północno-wschodnimi Niemcami. Polskie instytucje mają do dyspozycji narzędzia ułatwiające korzystanie z oferty programu. Nabór zakończy się 9 kwietnia 2018 roku, teraz wykorzystajmy czas na przygotowanie się do udziału w międzynarodowych projektach, znalezienie partnerów, skonsultowanie się, w tym przykładowo w zakresie budżetu itp.  Zapraszamy do udział w Krajowym Seminarium Informacyjnym, które odbędzie się 30 listopada (Ministerstwo Rozwoju, Warszawa)

W trakcie seminarium do dyspozycji uczestników będą pracownicy Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS), Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce (Ministerstwo Rozwoju), Centrum Projektów Europejskich (polski kontroler wydatków w projektach). Ponadto partnerzy realizujący projekty w zakresie tworzenia innowacyjnej oferty meblarskiej dla seniorów, innowacji w sektorze upraw, udostępniania MSP infrastruktury badawczej, z konkretną ofertą dla przedsiębiorców. Pracownicy WS udzielą praktycznych rad i wskazówek związanych z ubieganiem się o środki z programu. O dobrych praktykach w ramach projektów opowiedzą goście z Poznania, Skierniewic i Krakowa. Z kontrolerem wydatków będzie można skonsultować, przykładowo linie budżetowe, a z pracownikami Krajowego Punktu Kontaktowego po polsku porozmawiać o programie, pomyśle na projekt itp.

Rejestracja