Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dom Polski Wschodniej w Brukseli podjął się organizacji kolejnej edycji polskiej imprezy biegowej Polish Run. Polish Run odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie  po raz pierwszy w wyjątkowej, zmienionej formule.

W tym roku nie spotkamy się razem na starcie i nie przekroczymy wspólnie linii mety, stając ramię w ramię z innymi biegaczami w tłumie. „Run whenever and wherever you are” („Biegnij kiedykolwiek i gdziekolwiek jesteś”) – to tegoroczna idea biegu (podyktowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19), która przeniesie naszą rywalizację w wymiar wirtualny. Uczestnicy będą realizować dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu, w wyznaczonym przez nas przedziale czasowym. Samodzielnie wytyczona i pokonana dowolną techniką trasa zostawia nam pełną swobodę biegu, gwarantując jednocześnie brak kontaktu z innymi osobami. Bez presji i obaw, dla wielu z Nas, którzy zdecydują się na udział w biegu po raz pierwszy, będzie to świetny wstęp do prawdziwego współzawodnictwa, sposób na przełamanie wstydu i postawienie pierwszego kroku w nowym kierunku. Dokładność, sposób i przekaz pomiaru czasu nie odbędą się w sposób znany z większości imprez biegowych. Z pełnym zaufaniem pozostawiamy to w rękach naszych Zawodników. Jedynym wymogiem jest udokumentowane ukończenie biegu w pełnym dystansie, przy zachowaniu niezbędnej rozwagi, wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z obecną sytuacją.Mamy nadzieję, że wyjątkowa formuła zawodów, umożliwiająca bieg w swobodnie wybranym przez siebie miejscu na świecie, zachęci do udziału nie tylko mieszkańców Brukseli i okolic.

Zapraszamy do udziału wszystkich sympatyzujących z Polską i współpracujących z województwami Polski Wschodniej. Zapraszamy początkujących biegaczy, amatorów oraz profesjonalistów, biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i maratończyków, stałych bywalców biegów oraz debiutantów. W tym szczególnie trudnym roku przypada także wyjątkowa rocznica 40-lecia NSZZ Solidarność. Zjednoczmy się w samym sercu Naszej Europy i okażmy solidarność ze wszystkimi, których dotknęły skutki pandemii COVID-19. Mamy nadzieję, że jak co roku Polish Run będzie okazją do zgromadzenia funduszy dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Biegając Pomagamy! Serdecznie zapraszamy Wszystkich do aktywnego udziału w naszym biegu. Jesteśmy przekonani, że Państwa zaangażowanie i uczestnictwo w wydarzeniu organizowanym przez polskie samorządy w Brukseli przyczyni się nie tylko do zwiększenia zainteresowania zawodami, ale także naszym pięknym krajem. Zachęcamy także do nagrania krótkiego wideo z Państwa udziałem, promującego udział w Polish Run, które moglibyśmy udostępnić w mediach społecznościowych. Jesteśmy przekonani, że tego typu aktywność przyniesie nam obopólne korzyści oraz przyczyni się do promocji Polski w świecie. Dedykowana wydarzeniu strona internetowa udostępni Państwu niezbędne informacje, umożliwi rejestrację do udziału w biegu, a także stworzy przestrzeń do promowania poza granicami kraju odbywających się w Polsce imprez biegowych. Wszystkich zainteresowanych wskazaną formą promocji zapraszamy do kontaktu.

W sprawie dalszych kwestii organizacyjnych do dyspozycji pozostaje Pan Michał Szczepura – Przedstawiciel Województwa Podlaskiego w Brukseli (tel.: 02 738 02 22, e-mail: info@podlaskie.eu).

Regulamin biegu

Fun Page

Twitter

Strava

Facebook

Strona internetowa