Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Andrzej Seweryn z najpiękniejszymi fragmentami arcydzieł Szekspira, dokument z trasy koncertowej The Rolling Stones czy  historia Michaliny Wisłockiej. Filmy Michaela Haneke, Michela Hazanaviciusa, jak również najlepsze filmy festiwalowe. To wszystko niebawem w malowniczej scenerii Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą. Przed nami Festiwal Dwa Brzegi.

– Zgodnie z obietnicą złożoną przez Zarząd Województwa Lubelskiego w roku ubiegłym, wciąż wspieramy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Cieszymy się, że możemy pochwalić się imprezą tej klasy, i nie pozwolimy by odbywała się ona w innym miejscu kraju – podkreślił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Od początku istnienia Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi charakteryzuje się niestandardowym podejściem do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych. Siłą festiwalu jest możliwość spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami. Program budowany jest tak, by widz miał szansę po obejrzeniu filmu dowiedzieć się więcej o jego kontekście historycznym, kulturowym, literackim czy plastycznym.

– W programie tegorocznego festiwalu przewidziano m.in. retrospektywę filmów dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy w Cannes Michaela Haneke, światową premierę filmu dokumentalnego „Młynarski. Piosenka finałowa”, Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, oraz codzienne bezpłatne pokazy kina i koncerty na Małym Rynku. – wyliczała Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Dwa Brzegi. 

Szczegółowy program Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.