Spotkanie Marszałka z Ambasadorem Senegalu

Marszałek Województwa Sławomir Sosnowski gościł 9 marca Ambasadora Senegalu Amadou Dabo. To pierwsze spotkanie Ambasadora z przedstawicielem władz województwa. Rozmowy dotyczyły współpracy gospodarczej, rolnictwa, kultury i turystyki.

Marszałek Województwa podkreślił chęć rozwijania kontaktów biznesowych z Senegalem. Pozytywne doświadczenia przyniosła już wcześniejsza współpraca Grupy Azoty Puławy z partnerami z Senegalu. Grupa Azoty Puławy jest jednym z największych inwestorów na rynku senegalskim. Na spotkaniu rozmawiano również o planowanym projekcie Ursusa w Senegalu, który przedstawił Jan Andrzej Wielgus, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju firmy Ursus. Uczestnicy spotkania zgodzili się również, że doskonałą szansą do promowania gospodarczego i inwestycyjnego byłoby forum ekonomiczne w Lublinie z udziałem partnerów z Senegalu.

Ambasador Dabo podkreślił niezwykłe znaczenie  programu „GoAfrika” dla kontaktów polsko-afrykańskich. Dzięki porozumieniom o swobodnym przepływie dóbr m.in. z USA, Brazylią, Koreą, czy Chinami, 15 milionowy Senegal  należy do 300 milionowej wspólnoty konsumentów, co stanowi ogromny atut gospodarczy.

W czasie spotkania Marszałek zaprosił Ambasadora do udziału w wizycie szefów misji dyplomatycznych na Lubelszczyźnie, zaplanowanej na jesień 2017 r.