Wizyta studyjna dziennikarzy z Belgii

W dniach 7-10 września na Lubelszczyźnie gościli dziennikarze z Belgii. Dziennikarze przyjechali na Lubelszczyznę na zaproszenie Domu Polski Wschodniej w Brukseli. Wizyta zaowocuje publikacjami w gazetach belgijskich zajmujących się tematyką turystyczną. Dziennikarze odwiedzili: Lublin podczas Europejskiego Festiwalu Smaku, Kozłówkę, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Zamość, Zwierzyniec.

W programie przygotowanym dla nich było zarówno poznanie historii, kultury, zabytków, ciekawych przyrodniczo miejsc Lubelszczyzny oraz korzystanie z chwil relaksu w SPA Orkana,Spa Grand Hotelu oraz SPA-Nałęczów. Dziennikarze skosztowali regionalnych produktów w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku, zaznajomili się też z daniami lokalnych restauracji.

Dziennikarze zachwyceni byli Starym Miastem w Lublinie, Zamkiem Lubelskim, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz Rynkiem Wielkim w Zamościu. Podziwiali renesansowe kamienice oraz wąwóz korzeniowy w Kazimierzu Dolnym, później udali się do Nałęczowa na odpoczynek w Parku Zdrojowym.

Realizacja wizyty studyjnej dziennikarzy z Belgii odbyła się we współpracy z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną w Lublinie i Polską Organizacją Turystyczną w Brukseli.

galeriaGALERIA