Spotkanie z legendą

Włodzimierz Lubański, gwiazda polskiej piłki nożnej był gościem wyjątkowego wieczoru dyskusyjnego Domu Polski Wschodniej w Brukseli. Ponad 200 osób, w tym goście przybyli na wydarzenie specjalnie z Polski, zapełniło szczelnie historyczny budynek Ambasady RP w Brukseli, aby spotkać się z Włodzimierzem Lubańskim.

Wieczór 20 maja br. zostanie zapamiętany w Brukseli, jako data niezapomnianego spotkania z żywą legendą polskiej piłki nożnej, dżentelmenem na i poza boiskiem – Włodzimierzem Lubańskim. Tego dnia historyczny budynek Ambasady RP, w którym Dom Polski Wschodniej zorganizował spotkanie, gościł niespotykaną podczas jakiegokolwiek innego polskiego wydarzenia tego typu w Brukseli, liczbę ponad 200 gości, chcących uczestniczyć w dyskusji z mistrzem polskiego sportu.

Spotkanie otworzyli Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Królestwie Belgii – Artur Harazim, Konsul Generalny – Piotr Adamiuk oraz Koordynator Domu Polski Wschodniej na rok 2016 – Monika Bańka. Wydarzenie rozpoczęto od projekcji filmu o Włodzimierzu Lubańskim, pt. „Kapitan”, w reżyserii Ewy Haczyk. Film otrzymał specjalne wyróżnienie podczas Festiwalu Filmów i Programów o Sporcie w Mediolanie w 2006 r. Sama reżyser poprowadziła także niezwykle interesującą dyskusję z mistrzem, podczas której opowiadał on o swej karierze i życiu prywatnym, a także odpowiadał na liczne pytania zgromadzonej publiczności.

Wyjątkowym momentem wydarzenia było wręczenie przez Włodzimierza Lubańskiego nowoczesnego sprzętu treningowego, dla młodych piłkarek i piłkarzy jedynego polskiego klubu futbolowego w Brukseli – FC Polonia Bruksela, w którym zdecydowaną większość zespołu stanowią dzieci pochodzące z regionów Polski Wschodniej.

galeriaGALERIA