Firmy z Polski Wschodniej miały okazję uczestniczyć w targach technologii i produkcji NORTEC, które odbyły się w Hamburgu i trwały od 23 do 26 stycznia. Wspólne stoisko na tragach to jedno z pierwszych działań w 2018 r. Domu Polski Wschodniej w Brukseli.

Targi NORTEC już od blisko trzydziestu lat są jedną z najważniejszych w północnej Europie imprez wystawienniczych w zakresie technologii produkcji dla różnych sektorów przemysłu. Zakres tematyczny targów odzwierciedla poszczególne etapy produkcji przemysłowej, począwszy od wykonania prototypu po gotowy produkt końcowy. Udział w targach NORTEC to doskonała okazja do nawiązania współpracy z nowymi partnerami biznesowymi z północnych Niemiec i Europy oraz poznania ich oczekiwań w dziedzinach technologii produkcyjnych i budowy maszyn.

Targi NORTEC są znakomitą okazją do zaprezentowania swoich produktów w Europie i na rynkach północnych. Polskie produkty są cenione za dobrą jakość i konkurencyjne ceny w całej Europie. Targi umożliwiają dotarcie do kontrahentów z rynku niemieckiego i krajów północnych oraz zawarcie nowych kontaktów handlowych.

Wystąpienie to traktujemy jako penetrację rynku. W odróżnieniu od uczestnictwa w znanych i dużych targach na rynku niemieckim, chcemy przyjrzeć się  tym razem bardziej regionalnym. Wybraliśmy więc NORTEC w północnych Niemczech – mówi Janusz Poulakowski, dyrektor Biura Klastra Obróbki Metali, odpowiedzialny za internacjonalizację.

W ostatniej edycji targów, która odbyła się w 2016 roku (targi obywają się w cyklu dwuletnim) swoją ofertę zaprezentowało blisko 450 wystawców z 16 krajów (w tym z Polski), a targi odwiedziło 12.000 zwiedzających specjalistów z branży.

Wśród tegorocznych wystawców z Polski Wschodniej znalazły się następujące firmy: Jazon, Zakrem, Polinvest, Starpol II i Klaster Obróbki Metali.