Dom Polski Wschodniej promuje branżę spożywczą

Z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli, potencjał swych usług i wysoką jakość produktów na targach SIAL w Paryżu zaprezentowało trzynaście firm z branży spożywczej z Polski Wschodniej. Targi SIAL to jedna z największych i najbardziej prestiżowych światowych imprez rolno-spożywczych.

Podczas tegorocznej edycji targów, trwającej od 16 do 20 października 2016 r., wystawiło się 7000 firm z ponad 100 krajów. Na naszym stoisku wystawiły się: PolBioEco, Mark Cukierki, Zakłady Mięsne Białystok, Mazurskie Miody, Laboratoria Natury, Eko-Owoc, Dary Natury, Vitalpol, SanExport Group, Sambor, PW Mat, Lyofit, Hochel.

Odbywające się raz na dwa lata targi SIAL stanowią miejsce wymiany kontaktów pomiędzy producentami i nabywcami wysokiej jakości produktów z branży spożywczej. Profil zwiedzających to zarówno hipermarkety, supermarkety, hurtownie zaopatrujące hotele, bary i restauracje, jak również kierownicy małych supermarketów i sklepów małopowierzchniowych.
Dom Polski Wschodniej będący wspólnym przedstawicielstwem pięciu województw Polski Wschodniej we współpracy Agencją Rynku Rolnego zorganizował w ramach tragów powierzchnię wystawienniczą niezbędną do zabezpieczenia potrzeb podmiotów, które były zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu. Z usług i powierzchni Domu Polski Wschodniej skorzystało podczas wydarzenia trzynaście firm z branży spożywczej.

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami firm chińskich, a także odwiedzili największą giełdę towarową w Rungis pod Paryżem. Dla wystawców z Polski Wschodniej zorganizowano również spotkanie informacyjne w WPHI dotyczące specyfiki rynku francuskiego.

galeriaGALERIA