PREZYDIUM SEJMIKU WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO – VI kadencja

Mulawa Michał

Przewodniczący
Sejmiku Województwa Lubelskiego

Michał
MULAWA

Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Natalin
Kontakt: michal.mulawa@lubelskie.pl

 

Jest absolwentem Wydziału Politologii UMCS o specjalności samorząd terytorialny i polityka lokalna oraz studiów podyplomowych z zakresu psychologii komunikacji społecznej na Wydziale Psychologii UMCS. Ponadto ukończył liczne kursy i szkolenia z programowania i pozyskiwania funduszy zewnętrznych, m. in. z Unii Europejskiej, OBWE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, mechanizmów szwajcarskich oraz funduszy tzw. ambasadorskich.
Ekspert w zakresie programowania rozwoju regionalnego i lokalnego. Radny województwa lubelskiego dwóch kadencji. Był doradcą Ministra Pracy i Polityki Społecznej, dyrektorem Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego, wykładowcą akademickim, pełnomocnikiem ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych oraz rzecznikiem burmistrza Kraśnika. Prywatnie szczęśliwy mąż i tata 9-letniego Wiktorka oraz 6-letniej Ali. Wielki pasjonat Roztocza.

Podkanski Zdzislaw

Wiceprzewodniczący
Sejmiku Województwa Lubelskiego

Zdzisław
PODKAŃSKI

Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Mętów
Kontakt: zdzislaw.podkanski@lubelskie.pl

Mieczysław Ryba

Wiceprzewodniczący
Sejmiku Województwa Lubelskiego

Mieczysław
RYBA

Klub radnych: Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Lublin
Kontakt: mieczyslaw.ryba@lubelskie.pl

Prof. Mieczysław Ryba – dr hab. nauk humanistycznych, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, prezes Klubu Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie oraz redaktor naczelny „Zeszytów Społecznych KIK”. Znany publicysta historyczny i polityczny.

Autor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych, m.in. Naród a polityka. Myśl społeczno-polityczna twórców ruchu narodowego w okresie międzywojennym (Lublin 1999), Szkoła w okowach ideologii. Szkolna propaganda komunistyczna w latach 1944-1956 (Lublin 2016), Środowiska i ugrupowania polityczna na Lubelszczyźnie w latach 1914-1918 (Lublin 2017), Odkłamać wczoraj i dziś (Warszawa 2014), Stosunki państwo-Kościół w województwie lubelskim 1918-1939 (Lublin 2016), O naprawę polityki polskiej (Szczecinek 2016), Katolicki Uniwersytet Lubelski. Korzenie, początki źródła tożsamości (Warszawa-Radzymin 2018).

11 listopada 2015 r. odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej Historii Polski oraz osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

RADNI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO – VI kadencja

Krzysztof-Babisz

Krzysztof
BABISZ

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkały: Kraśnik
Kontakt: krzysztof.babisz@lubelskie.pl

Anna Baluch

Anna
BALUCH

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkała: Kraśnik
Kontakt: anna.baluch@lubelskie.pl

Barbara Barszczewska

Barbara
BARSZCZEWSKA

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkała: Biała Podlaska
Kontakt: barbara.barszczewska@lubelskie.pl

Bojarski Krzysztof

Krzysztof
BOJARSKI

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkały: Łęczna
Kontakt: krzysztof.bojarski@lubelskie.pl

Bratkowski Arkadiusz

Arkadiusz
BRATKOWSKI

Klub radnych:
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zamieszkały: Miączyn
Kontakt: arkadiusz.bratkowski@lubelskie.pl

Jacek Bury

Jacek
BURY

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkały: Marysin
Kontakt: jacek.bury@lubelskie.pl

Krzysztof Gałaszkiwicz

Krzysztof
GAŁASZKIEWICZ

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Sitno
Kontakt: krzysztof.galaszkiewicz@lubelskie.pl

Gmyz Maria

Maria
GMYZ

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkała: Zamość
Kontakt: maria.gmyz@lubelskie.pl

Grabczuk Kzysztof

Krzysztof
GRABCZUK

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkały: Chełm
Kontakt: krzysztof.grabczuk@lubelskie.pl

Haidar Riad

Riad
HAIDAR

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkały: Biała Podlaska
Kontakt: riad.haidar@lubelskie.pl

jaszczuk-ewa

Ewa
JASZCZUK

Klub radnych:
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zamieszkała: Chełm
Kontakt: ewa.jaszczuk@lubelskie.pl

Kapusta Grzegorz

Grzegorz
KAPUSTA

Klub radnych:
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zamieszkały: Ryki
Kontakt: grzegorz.kapusta@lubelskie.pl

Krzysztof Komorski

Krzysztof
KOMORSKI

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkały: Lublin
Kontakt: krzysztof.komorski@lubelskie.pl

Kos Marek

Marek
KOS

Klub radnych:
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zamieszkały: Kraśnik
Kontakt: marek.kos@lubelskie.pl

Leszek Kowalczyk

Leszek
KOWALCZYK

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Ryki
Kontakt: leszek.kowalczyk@lubelskie.pl

Lisowska Bozena

Bożena
LISOWSKA

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkała: Lublin
Kontakt: bozena.lisowska@lubelskie.pl

Przemysław Litwiniuk

Przemysław
LITWINIUK

Klub radnych:
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zamieszkały: Międzyrzec Podlaski
Kontakt: przemyslaw.litwiniuk@lubelskie.pl

Ryszard Majkowski

Ryszard
MAJKOWSKI

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Janów Lubelski
Kontakt: ryszard.majkowski@lubelskie.pl

Michał Piotrowicz

Michał
PIOTROWICZ

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Świdnik
Kontakt: michał.piotrowicz@lubelskie.pl

Rzetelski Piotr

Piotr
RZETELSKI

Klub radnych:
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zamieszkały: Baranów
Kontakt: piotr.rzertelski@lubelskie.pl

Konrad Sawicki

Konrad
SAWICKI

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Świdnik
Kontakt: konrad.sawicki@lubelskie.pl

Sławomir Skwarek

Sławomir
SKWAREK

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Adamów
Kontakt: slawomir.skwarek@lubelskie.pl

Solis Tomasz

Tomasz
SOLIS

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Mikołajówka
Kontakt: tomasz.solis@lubelskie.pl

Sosnowski Slawomir

Sławomir
SOSNOWSKI

Klub radnych:
Polskie Stronnictwo Ludowe
Zamieszkały: Krasew
Kontakt: slawomir.sosnowski@lubelskie.pl

Szwaj Jerzy

Jerzy
SZWAJ

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Parczew
Kontakt: jerzy.szwaj@lubelskie.pl

noimage

Zdzisław
SZWED

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Chełm
Kontakt: zdzislaw.szwed@lubelskie.pl

Wojciechowski Marek

Marek
WOJCIECHOWSKI

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Miłocin
Kontakt: marek.wojciechowski@lubelskie.pl

Zbigniew Wojciechowski

Zbigniew
WOJCIECHOWSKI

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Lublin
Kontakt: zbigniew.wojciechowski@lubelskie.pl

Woznica Zofia

Zofia
WOŹNICA

Klub radnych:
Koalicja Obywatelska
Zamieszkała: Biłgoraj
Kontakt: zofia.woznica@lubelskie.pl

Grzegorz Wróbel

Grzegorz
WRÓBEL

Klub radnych:
Prawo i Sprawiedliwość
Zamieszkały: Obsza
Kontakt: grzegorz.wrobel@lubelskie.pl