Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zwiedzanie z kustoszem Zamku w Janowcu

29/11/2019 | 12:00

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Oddziału Zamek w Janowcu w piątek 29 listopada o godz. 12:00 na specjalne zwiedzanie ekspozycji muzealnych z kustoszem.

Zamek bastejowy, wzniesiony na początku XVI wieku i rozbudowywany do XVIII wieku, był siedzibą magnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Z jego budową związani są wybitni architekci i rzeźbiarze: Santi Gucci Fiorentino, Giovanni Battista Falconi i Tylman z Gameren.  Obecnie w trzech salach na parterze zgromadzono eksponaty poświęcone przeszłości zamku, kolejnym właścicielom, historii obiektu oraz dziejom jego konserwacji. W piwnicach prezentowana jest interesująca wystawa ceramiki zatytułowana: „Fajans holenderski. Motywy zdobnicze XVII w. – XX w. Ze zbiorów Jana Jaworskiego”. Atrakcją dla turystów są wielopoziomowe krużganki, z których rozlegają się piękne widoki na dziedziniec zamkowy i dolinę Wisły.

Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać dzieje dawnej twierdzy, odkryć tajemnice jego mieszkańców, a nawet dowiedzieć się jakie duchy straszą w okolicy. Obowiązuje bilet wstępu.

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Szczegóły

Data:
29/11/2019
Czas:
12:00

Miejsce

Muzeum Nadwiślańskie Oddział Zamek w Janowcu
Lubelska 20
Janowiec,
+ Google Map