Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wschodniosłowiańskie Dziedzictwo Kulturowe Lublinie

17 maja - 19 maja

„Wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina” to trzydniowy festiwal, którego IV edycja odbędzie się w dniach 17 – 19 maja 2019 roku (piątek – niedziela). Analogicznie do poprzednich edycji każdego dnia zaprezentujemy wschodniosłowiańskie dziedzictwo kulturowe Lublina z innej perspektywy: historycznej (słowo), ikonograficznej (obraz), muzycznej (śpiew).

Lublin od początków swego istnienia był miastem wielu narodowości, religii i kultur, czego wyrazem jest bogate dziedzictwo materialne i duchowe. Jednym z istotnych komponentów wielokulturowości Lublina jest jego dziedzictwo wschodniosłowiańskie, stanowiące pomost kulturowy pomiędzy Wschodem i Zachodem Europy.

W 2019 roku przypada ważna rocznica 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej. Z uwagi na to ważne wydarzenie w historii naszego miasta tegoroczna IV edycja festiwalu będzie nawiązywała do wydarzeń związanych z powstaniem Rzeczpospolitej Obojga Narodów i jej konsekwencjami. Zostanie także zaprezentowana postać księcia Konstantego Bazylego Ostrogskiego, uczestnika wydarzeń z 1569 roku i wielkiego obrońcy Prawosławia.

Szczegóły

Start:
17 maja
Koniec:
19 maja
Strona internetowa:
http://wdkl.pl/

Miejsce

Lublin
Lublin, lubelskie Polska + Google Map