Przygotowanie polskiej kampanii ETZT 2019 – zaproszenie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury zaprasza na spotkanie „Przygotowanie polskiej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2019″, skierowane do przedstawicieli samorządów lokalnych zainteresowanych organizacją kampanii ETZT w tym roku. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 maja 2019 roku w sali 469, IV piętro Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4, w godzinach 10:00 do 12:00.

W czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się co roku w dniach 16-22 września, promowane są zrównoważone formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Kampania ma na celu pokazanie korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność czasu, poprawa zdrowia, bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko, poprawę jakości powietrza, rozwój przedsiębiorczości lokalnej i zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów. Tegoroczne hasło kampanii – „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 14 maja 2019 r. na adres email majatek@lubelskie.pl.

Rejestracja miast na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019 już się rozpoczęła. Na stronie http://www.mobilityweek.eu/registration/ można zarejestrować udział w kampanii.