Znamy nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego

Grażyna Torbicka, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” i Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej – to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Galę, która odbyła się w Targach Lublin S.A, uświetnił występ Beaty Kozidrak.

Gala Ambasador Województwa Lubelskiego jest dla mnie wyjątkowa. To już 19. edycja wydarzenia, które pokazuje jak wiele osób, firm i instytucji każdego dnia przyczynia się do rozwoju naszego województwa. Co roku Kapituła wybiera tylko troje laureatów. Co roku grono, spośród którego można wybierać jest liczne i to czyni wybór bardzo trudnym, bo wybieramy spośród sobie równych. Wyróżnienie w każdej kategorii może być tylko jedno, ale faktycznie wszyscy nominowani są bezdyskusyjnymi Ambasadorami Województwa Lubelskiego, i to takimi, jakich nasze województwo najbardziej potrzebuje: w dziedzinie nowoczesnych technologii, kultury, medycyny, rozwijania lokalnej gospodarki. Cieszę się więc, że mimo obiektywnych trudności w wybraniu tylko jednej osoby, instytucji lub firmy co roku jakoś się to udaje – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

  • Ambasadorką Województwa Lubelskiego w kategorii „osoba” została Grażyna Torbicka dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, odbywającego się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Jest to największe wydarzenie kulturalne i promocyjne Kazimierza Dolnego i Lubelszczyzny. „Dwa Brzegi” to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie jak i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i spotkania z artystami. W 2015 roku Festiwal odwiedziło 25 tys. widzów. W tym roku odbędzie się dwunasta edycja.
  • Zdobywcą statuetki w kategorii „firma” została Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”znana jest przede wszystkim, jako producent specjalizujący się w wytwarzaniu serów szlachetnych, wprowadzając na polski rynek nowe gatunki. Jako pierwsza w Polsce mleczarnia zaoferowała ser z oczkami (Radamer) oraz ser długo dojrzewający (Bursztyn). Portfolio Spółdzielni opiera na dwóch wiodących markach: Serenada i Skarby Serowara. Pod nazwą Serenada kryje się wachlarz serów żółtych, w tym tak popularnych jak Radamer, Szwajcar Królewiecki, Salami i Gouda. Jest największym producentem serów żółtych dojrzewających w Polsce.
  • W kategorii „instytucja” tytuł otrzymało Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, które działa od siedmiu lat i jest ośrodkiem, zajmującym się leczeniem, chirurgią rekonstrukcyjną i replantacją kończyn, leczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Centrum w Łęcznej posiada bardzo nowoczesny sprzęt i zajmuje się nie tylko oparzeniami, ma także wypracowane skuteczne metody leczenia pacjentów z Zespołem Lyella, który objawia się oddzieleniem naskórka od skóry właściwej w wyniku alergicznej reakcji organizmu na leki. Przeprowadzane są tam również operacje rozszczepu warg i podniebienia u dzieci. Od Listopada 2016 r. Centrum w Łęcznej przygotowywane jest do rekonstrukcji ręki.

galeriaGALERIA