Znamy już laureatów konkursu Lubelski Orzeł Biznesu 2017

Gala konkursu Lubelskiego Orła Biznesu 2017 odbyła się dnia 7 czerwca 2018 roku, była to tym bardziej wyjątkowa uroczystość, iż w tym roku obchodzone jest piętnastolecie konkursu.

Szczególny charakter wydarzenia został podkreślony uhonorowaniem dwóch firm szczególną statuetką Lubelski Orzeł Biznesu XV- lecia z Diamentami tj. Zakładu Instalatorstwa Sanitarnego Zenon Śledź oraz PZL Świdnik a Leonardo Helicopters Company. Statuetka została przyznana firmom, które istnieją na lubelskim rynku od co najmniej piętnastu lat.

W kategorii Lubelski Orzeł Biznesu z Diamentami przyznano dwie statuetki, szczególnym podmiotom, które w konkursie Lubelskiego Orła Biznesu otrzymały już nagrody. Statuetką uhonorowani zostali Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz prof. dr hab. Stanisław Michałowski.

W kategorii Przedsiębiorstwo Roku Duże nagroda została przyznana PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., w kategorii Przedsiębiorstwo Roku Średnie nagrodzono firmę Agit Congress & Spa. Jako Gospodarstwo Rolne roku wyróżniono Gospodarstwo Rolne Produkcyjno-Nasienne Władysław Brzozowski. Za najbardziej rodzinną firmę uznano Wytwórnię Makaronu Domowego Polmak S.A. z Ludwina.

Za niewątpliwie wspierającą biznes osobowość roku wskazano posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.

W jubileuszowym roku konkursu Organizatorzy postanowili przyznać także honorowe medale Pracodawców Ziemi Lubelskiej, które powędrowały do firm: Lift Service S.A., Apis, PKO BP oraz Pana Wojciecha Włodarczyka.

Dlaczego ten konkurs jest taki szczególny i wyjątkowy? Między innymi dlatego, iż nagrody przyznawane są przez kapitułę konkursu, która składa się z osobistości nauki, przedstawicieli władz, prezesów przedsiębiorstw, artystów, przedstawicieli podmiotów medycznych i wielu innych. To daje pewność, że przyznana nagroda została zaakceptowana przez szeroką reprezentację społeczeństwa i jest niewątpliwie słuszna.

W tym roku laureaci otrzymali nie tylko pamiątkowe statuetki, ale także zaproszenie na specjalnie przygotowaną dla nich kolację, ufundowaną przez restauracji Chapter One by Piotr Kwiatosz.

Od piętnastu lat honorowy patronat nad konkursem sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin, co podkreśla rangę konkursu i wskazuje na jego prestiżowy charakter.