Złoty jubileusz Arcybiskupa Bolesława Pylaka

W sobotę, 28 maja 2016 r. w archikatedrze lubelskiej miały miejsce uroczystości zawiązane z 50. rocznicą święceń biskupich Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Lubelskiej Bolesława Pylaka. Arcybiskup przed uroczystościami został odznaczony w Domu Księży Emerytów przy ul. Bernardyńskiej przez marszałka Sławomira Sosnowskiego odznaką honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, a homilię wygłosił abp Józef Michalik, długoletni przewodniczący KEP, senior archidiecezji przemyskiej.

Na zakończenie Eucharystii przedstawione zostały okolicznościowe listy skierowane do księdza arcybiskupa Bolesława Pylaka z okazji jego złotego jubileuszu biskupstwa.
Stan zdrowia Jubilata nie pozwolił mu na osobisty udział w uroczystościach odbywających się w archikatedrze. Łączył się on jednak z uczestnikami spotkania za pośrednictwem mediów transmitujących jubileuszowe uroczystości. Wcześniej, Ksiądz Arcybiskup przygotował także swoje przesłanie, które zostało nagrane i zaprezentowane w archikatedrze. Na uroczystościach oprócz marszałka Sławomira Sosnowskiego obecni byli także przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz mieszkańcy naszego regionu.

galeriaGALERIA