Zbuduj dawny Lublin – gra historyczna

Zapraszamy wszystkich do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie 3 grudnia wspólnie zbudujemy dawny Lublin. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Na chwilę przeniesiemy się w czasie, zagramy w gry historyczne i rozwiążemy zagadki. Zabawa potrwa od godz. 12.00 do 14.00 w ratuszu z Głuska.

W programie 30 zagadek dotyczących rozwoju cywilizacyjnego miejsca, na którym zbudowano Lublin i z życia codziennego Miasta. Wiele z nich to sceniczne instalacje umożliwiające pełne wyobrażenie uczestnikom gry sytuacji historycznych, a nawet pradziejowych.

Dla dzieci przygotowano rekwizyty i elementy kostiumów z epoki. To oczywiście zaproszenie do odgrywania ról – będziemy wspólnie budować scenki z epoki. By łatwiej i przyjemniej rozwiązywało się zagadki, niektóre z nich kustosz przedstawi w formie narracyjnych wierszy napisanych specjalnie dla najmłodszych.

Spotkanie poprowadzą Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra – w ubiorach z epoki. Sala w której rozegramy nasz pojedynek z historią życia codziennego jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące. Możemy więc grać albo kibicować.

Obowiązują bilety wstępu do muzeum.

galeriaGALERIA