Zapraszamy na targi

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes zarządu Targów Lublin SA Krystyna Węclewicz-Grajek i marszałek Sławomir Sosnowski zachęcali rolników z naszego regionu do udziału w adresowanych do nich wydarzeniach targowych – targach Vege Fruit Expo i Targach Producentów Marek Własnych, które odbędą się w dniach 22-23 listopada br. w Targach Lublin. W spotkaniu w mediami wzięli także udział koordynatorzy obu imprez targowych – Maciej Wituch i Adam Głowacki oraz wicedyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska Katarzyna Kremeś.

Najważniejszym wydarzeniem uroczystego otwarcia targów będzie ogłoszenie wyników V edycji konkursu „Rolnik Lubelszczyzny” organizowanego przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Targi Lublin, LODR w Końskowoli oraz Zakłady Azotowe Puławy SA.

Cieszy mnie, że z roku na rok rośnie grupa rolników chętnych do udziału w konkursie. Przegląd ich gospodarstw potwierdza wysoki poziom produkcji, stosowanie innowacyjnych rozwiązań i doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych funduszy – podkreślił marszałek Sławomir Sosnowski. – Współczesny lubelski producent rolny to dobrze wykształcony przedsiębiorca, który śmiało może konkurować z unijnymi farmerami. Takich ludzi na wsi potrzeba nam jak najwięcej.

Fotorelacja z konferencji.