Zapowiada się smaczna „Bitwa Regionów”

Koła Gospodyń wiejskich funkcjonujące na terenie województwa lubelskiego zachęcamy do udziału w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. A tych w Lubelskiem mamy przecież prawdziwe bogactwo!

W tym ogólnopolskim konkursie reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich (drużyny składające się z maksymalnie trzech osób) przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

„Bitwa Regionów” jest przeprowadzana w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Lubelski finał konkursu odbędzie się 22 czerwca w Nałęczowie podczas festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”, flagowej imprezy organizowanej przez marszałków trzech województw (lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego). Zespół, który otrzyma tu największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać do 31 marca br. za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do prezentowania różnorodności tradycji kulinarnych regionów. Wspólnie pokażmy, jak „Polska smakuje”.

do-pobraniaDO POBRANIA