XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży „Lubelskie 2020”

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020” coraz bliżej.

Województwo Lubelskie jest organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”. To ważne święto sportu w naszym regionie, skupiające zawodników, kibiców, oraz pasjonatów sportu. Uroczyste otwarcie Olimpiady zaplanowano w dniu 29 marca 2020 r. o godz. 17.00 w Kraśniku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika, a wydarzenie odbywać się będzie od 28 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych jest przedsięwzięciem o zasięgu krajowym, gromadzącym ponad 4500 osób z całej Polski. To wspaniałe wydarzenie skierowane jest do młodych sportowców w kategorii młodzików i kadetów. Organizacja wydarzenia obejmie 9 miast naszego województwa, posiadających nowoczesną infrastrukturę sportową oraz bazę noclegową. Zawody rozgrywane będą w następujących miastach: Biała Podlaska, Chełm, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin, Łęczna, Puławy, Włodawa, Zamość. Rywalizacja będzie się toczyła w dyscyplinach takich jak: badminton, boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, akrobatyka – trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy kobiet, zapasy klasyczne oraz zapasy wolne. Pierwsi zawodnicy stawią się w Puławach w dniu 28 marca, odbędą się wówczas rozgrywki szachistów. Gimnastyka sportowa i artystyczna będą ostatnimi zawodami rozgrywanymi podczas olimpiady, odbędą się one w Białej Podlaskiej w dniu 24 maja.

Województwo Lubelskie było gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych 15 lat temu, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować nasz region wraz z jego walorami turystycznymi i rekreacyjnymi ponownie. 

Przedsięwzięcie, które nawiązuje do szlachetnej idei olimpijskiej, a także niesie w sobie olbrzymie wartości edukacyjno-wychowawcze, to przykład działania ludzi dobrej woli, którzy rozumieją, jak ważne jest stworzenie młodym sportowcom najlepszych warunków pozwalających w pełni korzystać z talentu, którym zostali obdarzeni. Wszystkich pasjonatów sportu i kibiców zapraszamy na to wspaniałe widowisko.