XX edycja Nagrody im. Grzegorza Palki

Podczas niedzielnej gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie marszałek województwa Sławomir Sosnowski został wyróżniony nagrodą im. Grzegorza Palki. To wyróżnienie przyznawane jest za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.

Nagroda im. Grzegorza Palki to nagroda przyznawana na cześć jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego prezydenta Łodzi, która nadawana jest przez Ligę Krajową. Liga zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna”, promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform.

Bardzo dziękuję, że jest mi dane znaleźć się w gronie tak zacnych laureatów. To dla mnie ważne wyróżnienie, ponieważ świadczy o docenieniu pracy mojej oraz moich kolegów samorządowców. Sensem tej nagrody jest właśnie to, że my tu obecni swoją samorządową działalnością każdego dnia staramy się zmieniać nasze otoczenie. Siłą nagrody, i naszą siłą, jest to, że skupiamy się na lokalności, bo to lokalność określa warunki naszego życia. Lokalność ma służyć i rodzinie, i ojczyźnie. Niech to piękne hasło: Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna” zawsze nam przyświeca. – powiedział marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

galeriaGALERIA