Antoni Wit,Filharmonia Narodowa

Światowej  sławy dyrygent, Antoni Wit, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie podczas nadzwyczajnego koncertu z okazji 75-lecia lubelskiej filharmonii. W programie znajdą się utwory Modesta Musorgskiego, Igora Strawińskiego oraz Piotra Czajkowskiego.

Antoni Wit, wieloletni dyrektor Filharmonii Narodowej, to jeden z najwybitniejszych dyrygentów polskich. Jego domeną jest muzyka symfoniczna. Wit to doskonały interpretator muzyki współczesnej – dokonał wielu światowych prawykonań m.in. utworów  Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara, Jana Oleszkiewicza i wielu innych.Wybitne osiągnięcia Antoniego Wita doceniła, między innymi Polska Akademia Fonograficzna przyznając mu „Fryderyka”. Dyrygent jest również zdobywcą nagrody Grammy, do której nominowany był aż siedmiokrotnie. Antoni Wit odbył niezliczoną liczbę zagranicznych podróży i koncertował niemal we wszystkich najważniejszych ośrodkach muzycznych Starego Kontynentu. Dyrygował również w tak odległych zakątkach globu, jak Tajwan czy Nowa Zelandia.

Na nadzwyczajny koncert Filharmonia Lubelska zaprasza 25 stycznia o godzinie 19. Będzie to z pewnością wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci melomanów!