Wojewódzkie Święto Plonów

Już w najbliższą niedzielę w podlubelskim Radawcu odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Na scenie zagrają m.in.: Ania Dąbrowska, Łąki Łan i Pectus. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji. Dla dzieci – wesołe miasteczko, dla fanów dobrej kuchni – lokalne przysmaki.

Podczas konferencji prasowej w urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie poznaliśmy tegorocznych Starostów Dożynkowych. W tym roku są nimi: Elżbieta Buła i Jerzy Serwinek. Pani Elżbieta wraz z mężem i bratem prowadzi gospodarstwo sadownicze w Kolonii Świdnik Mały w powiecie lubelskim. W 2017 została laureatką w konkursie Rolnik Lubelszczyzny w kategorii ogrodnictwo. Jerzy Serwinek to sołtys Pasieki-Kolonii, najmniejszej wsi w powiecie kraśnickim. Gospodaruje na 50 hektarach, a kolejne 30 dzierżawi.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się o godz. 10.30 korowodem, po którym odbędzie się obrzęd dożynkowy. O godzinie 12 odbędzie się uroczysta msza święta. Po jej zakończeniu tradycyjnie podzielimy się chlebem wypieczonym w z tegorocznych zbóż, obejrzymy występy zespołów ludowych i poznamy zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Od godz. 16.30 na scenie pojawią się znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny kabaretowej i muzycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego województwa do wspólnego świętowania na lotnisku w Radawcu.

galeriaGALERIA