Wojewódzki Dzień Seniora

Dziś świętowaliśmy Wojewódzki Dzień Seniora. Podczas wydarzenia wyróżniono „Aktywnych Seniorów” z naszego województwa. Była to również okazja do podkreślenia roli kampanii społecznych na rzecz seniorów oraz ich aktywizacji.

Bardzo cieszę się, że osoby starsze w naszym województwie łamią stereotypy. Wiek nie stanowi dla nich bariery, aby być aktywnym w każdej dziedzinie. Zawsze chętnie będę wspierał wszelkie działania sprzyjające aktywizacji osób starszych. Zachęcam również do korzystania z Karty Seniora, która daje aktywnym seniorom jeszcze więcej możliwości. – powiedział marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Marszałek województwa Sławomir Sosnowski wręczył wyróżnienia w kategorii „Aktywny Senior” i „Gmina przyjazna Seniorom”. Nagrody otrzymali szczególnie aktywni seniorzy, którzy każdego dnia swoją postawą udowadniają, że wiek to tylko liczba. Przy skocznych dźwiękach kapel ludowych nie obyło się bez słów wdzięczności i wzruszenia uczestników spotkania.

Uroczystość uświetniły również występy zespołów, pokaz mody i wykłady. Przybliżono też projekt Lubelskiej Szkoły SuperBabci i SuperDziadka, jako nowej formy aktywności seniorów. Konferencja z okazji Wojewódzkiego Dnia Seniora została zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

galeriaGALERIA