Wizyta lekarzy z Ukrainy

Wykładowcy uczelni medycznych, lekarze praktycy, lekarze stażyści i studenci kierunków medycznych z Ukrainy byli gośćmi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Z 20. osobową grupą spotkał się Wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski. Wśród głównych tematów rozmów znalazły się zagadnienia dotyczące finansowania służby zdrowia, organizacji i zarządzania strukturą szpitali i placówek medycznych oraz perspektyw współpracy pomiędzy sektorem medycznym Lubelszczyzny i Ukrainy. Seminarium odbyło się w ramach 5. dniowej wizyty Ukraińców w Polsce. 

W środę, 30 stycznia br., 20-sto osobowa delegacja z Ukrainy wzięła udział w seminarium zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Na pytania przedstawicieli sektora medycznego z Charkowa, Czerniowców, Iwano-Frankiwska, Kremenczuka, Tarnopola i Zaporoża odpowiadał Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Lublinie, Karol Tarkowski, Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Ewa Dudziak, jej zastępczynie Katarzyna Hapońska-Gajewska i Ewa Płocica-Poślednik oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Małgorzata Błaszczyk-Osik.  

Ukraińscy lekarze spędzą na Lubelszczyźnie 3 dni. Wśród zaplanowanych wizyt znajduje się Uniwersytet Medyczny, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Urząd Miasta Lublina. 

galeriaGALERIA