Weekend smaków

W nadchodzący weekend zapraszamy Państwa w podróż pełną smaku. Pokazy kulinarne, warsztaty, konkursy, literatura i teatr – to wszystko podczas weekendu wieńczącego Europejski Festiwal Smaku. W mieście Jagiellonów spotkamy się z różnorodnymi kulturami i smakami. Będziemy świętować nie tylko poszanowanie kultur i tradycji, ale również 100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę – czekamy na Państwa!

W piątek…

Proponujemy wybrać się na Jarmark Inspiracji na Starym Mieście, a także plac po Farze, gdzie odbędzie się prawdziwa eksplozja smaków pod wprawną ręką (a właściwie nożem) mistrzów kuchni. Smaki z całego województwa w jednym miejscu! Nie sposób pominąć prawdziwej gwiazdy wieczoru, jaką będzie świnka puławska. Lubelskie ze Smakiem, „Puławska na talerzu” – to pokaz mistrzowski Maestro Jean’a Bos’a. Na fanów muzyki czeka pełna karta muzycznych smaków – Lao Che, koncert Pieśni Sefardyjskich. Kaja Mianowana z zespołem oraz  koncert zespołu RDZA. A na deser – Anioły, Sen o mieście, multimedialne pokazy fontann na placu Litewskim.

W sobotę…

odbędą się warsztaty fotograficzne, konkurs „Good Chef”, czy Gwiazdy smakują Lubelskie, pokaz rdzennej kuchni armeńskiej w wykonaniu Grishy Arakelova, ormiańskiego szefa kuchni z udziałem Edgara Ghazaryana, Ambasadora Republiki Armenii w Polsce oraz Anny Popek. Pasjonatów mody zapraszamy na pokaz mody z udziałem gwiazd filmu i telewizji. W trakcie pokaz „Smaki Tanga. Tango Milonga”, Stowarzyszenie Akademia Tanga Argentyńskiego.

W niedzielę zaś…

świętować będziemy prawdziwie słodką uroczystość – Lubelskie Święto Miodu! W ramach święta odbędzie się msza oraz uroczysty pochód pszczelarzy z Archikatedry do Trybunału Koronnego. Na przybyłych gości czekać będą pokazy mody pszczelarskiej czy stoiska ze słodkimi specjałami. Oczywiście nie może zabraknąć prawdziwego amatora miodu – Kubusia Puchatka! Z Kozłówki przyjedzie też hrabia, by zaprezentować swoją kuchnie. Żeby spalić wszystkie pyszności, których skosztujemy, na koniec dnia zapraszamy na koncert Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky!

Więcej informacji