VII Mistrzostwa Polski Policji Lublin 2019

W Lublinie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Policji w pływaniu im. podinspektor Małgorzaty Bigos. Organizatorami sobotniego wydarzenia byli: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP. Województwo Lubelskie i Lubelskie Smakuj Życie! były jednym z partnerów mistrzostw.

W mistrzostwach w Lublinie rywalizowało 84. policjantek i policjantów z całej Polski. KWP w Lublinie reprezentowała 25-osobowa ekipa. Honorowy patronat nad zawodami sprawowali Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, którego podczas uroczystego otwarcia imprezy reprezentował Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Tegoroczne, siódme już zawody odbyły się na kompleksie pływackim Aqua Lublin i poświęcone były pamięci podinsp. Małgorzaty Bigos, kierownik Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która zginęła tragicznie w 2017 roku. Podinsp. Małgorzata Bigos pracowała w policji od 1999 roku. Wielokrotnie uczestniczyła w pływackich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych oraz mistrzostwach kraju „Masters”, zdobywając złote medale. Sport był pasją Jej życia i sport Ją zabił. Policjantka zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową w Gdańsku. Spadła z 15 metrów.

 

galeriaGALERIA