V konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Blisko 400 fotografii wpłynęło na V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie” organizowany przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Autorzy najlepszych prac otrzymali w środę nagrody i wyróżnienia.

Decyzją jury, któremu przewodził Piotr Maciuk, artysta fotografik z Muzeum Lubelskiego na Zamku, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego I nagrody nie przyznano. – Zdjęć było bardzo dużo i na bardzo wysokim poziomie, ale zabrakło nam na nich ludzi i emocji, stąd taka decyzja – tłumaczy przewodniczący jury.
Laureaci konkursu z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabczukiem.
Laureatem II nagrody (sprzęt fotograficzny o wartości 2000 zł) został Wojciech Domagała z Kielc – za zdjęcie: „Wieża widokowa w puławskiej marinie”. – Fotografię wykonałem o zachodzie słońca i przedstawia na wieży prawdopodobnie parę zakochanych, która spędza romantyczny wieczór – powiedział o nagrodzonym zdjęciu laureat – Dlaczego przyjechałem do Puław? W województwie lubelskim jest mnóstwo ciekawych miejsc. To miasto jest jednym z nich – dodał Wojciech Domagała.

Trzy równorzędne trzecie nagrody (sprzęt fotograficzny o wartości 1000 zł) otrzymali: Julia Dunia z Wylągów – za „Konie i światło”; Ewa Marszalec z Zamościa – za pejzaż „Nad Bugiem” i Robert Bielecki z Borowa Kolonii – za „Nocny widok Portu Lotniczego Lublin”.

Jury przyznało też dziesięć równorzędnych wyróżnień, które otrzymali:

♦ Mariusz Błaszkiewicz z Włodawy – za „Letni pejzaż z polami i tęczą”;
♦ Wojciech Chudzik z Krasnegostawu – za „Wodospad na potoku Jeleń”;
♦ Artur Georgiew z Lublina – za nocne ujęcie staromiejskiego Rynku w Lublinie w czasie „Carnavalu Sztuk-Mistrzów”;
♦ Monika Gołoś z Radzynia Podlaskiego – za „Zmierzch na pastwisku”;
♦ Marek Grum z Polic – za „Cerkiew w Dłużniowie”;
♦ Leszek Grygorczuk z Lublina – za „Kaczki w Poleskim Parku Narodowym”;
♦ Mariusz Jachimczuk z Chełma – za „Zielony tor do Włodawy”;
♦ Karol Malec z Lublina – za uliczną scenkę z „Festiwalu Legendy Lubelskie”;
♦ Grzegorz Szafranek z Puław – za „Widok starego mostu na Wiśle”;
♦ Sławomir Wróbel z Jagodna – za „Poleskie żurawie”.
Wręczenie nagród
Laureatów konkursu nagrodził Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Poprzez ten konkurs, znajdujący zainteresowanie nie tylko w regionie, ale w całym kraju, chcemy pokazać niepowtarzalne piękno Regionu Lubelskiego, szczególnie atrakcyjne dla turysty odkrywającego jego smaki, zgodnie z podstawowym hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!” – powiedział tuż przed wręczeniem nagród i wyróżnień wicemarszałek Grabczuk.
Prace do końca stycznia można oglądać w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Artura Grottgera 4.

galeriaGALERIA