Utworzenie marki turystycznej „Roztocze”

Dzisiaj w Tomaszowie Lubelskim przedstawiciele dwóch samorządów spotkali się na konferencji prasowej dotyczącej opracowania koncepcji i wdrożenia zasad funkcjonowania marki turystycznej „Roztocze”. 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Marszałek Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Przedstawiciele Podkarpackiej i Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

– Promując Roztocze chcemy postawić na media społecznościowe, bo są one dużą siłą i marka Roztocze powinna się tam bez wątpienia znaleźć. Za pomocą internetu chcemy pokazywać piękno tego miejsca i zachęcać turystów do przyjazdu, bo jest to piękna kraina, która jeszcze jest nieodkryta – powiedział Marszałek Jarosław Stawiarski.

W koncepcji strategii „Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam” dla osiągnięcia zamierzonego efektu muszą połączyć siły nie tylko samorządy województwa lubelskiego i podkarpackiego, ale również regionalne organizacje turystyczne, parki narodowe, krajobrazowe, przedsiębiorcy i stowarzyszenia.

– Roztocze jest jedno i nie da się go fizycznie podzielić na dwie części. Dlatego też musimy zastosować wspólne działania promocyjne skierowane do całego tego obszaru. Cieszę się, że razem z województwem lubelskim będziemy realizować ten ważny projekt. Jako samorząd województwa musimy mieć na uwadze równomierny rozwój turystyki na Podkarpaciu i promować atrakcje turystyczne całego regionu, a Roztocze ma ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać – mówił Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Ofertę na realizację zadania publicznego związanego ze stworzeniem marki Roztocze pn. „ROZTOCZE – tutaj naturalnie odpoczywam” (opracowanie koncepcji i wdrożenie zasad funkcjonowania marki turystycznej) złożyła do Ministerstwa Rozwoju i uzyskała dofinansowanie Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przy pełnym poparciu i deklaracji współpracy ze strony Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Roztocze to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na Lubelszczyźnie. Na jego rozpoznawalność wpływają szlaki rowerowe, w tym Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO, który jest uznawany za jeden z najciekawszych szlaków w kraju. 

Cyt. za www.podkarpackie.pl

galeriaGALERIA