Urban Hihgline Festival

24 lipca rozpoczyna się 11. edycja Urban Highline Festival. Jest to największy oficjalny festiwal na świecie i jedna z większych promocji Lublina i Lubelszczyzny. W tym roku odwiedzi nas plejada gwiazd z najwyższej półki środowiska highline, m. in. Friedi Kühne (Niemcy) – rekordzista świata na najdłuższej taśmie highline przebytej w jednej próbie, aż 1,9 km.

Podczas środowej konferencji prasowej organizatorzy podkreślali międzynarodowy charakter festiwalu. Jest też jedynym tego typu wydarzeniem organizowanym w przestrzeni miejskiej. Marszałek Jarosław Stawiarski podkreślał zaś, ogromną widowiskowość pokazów organizowanych przez highlinerów.

 – Ten festiwal cieszy się popularnością na całym świecie. Jest to coś, co łączy się z adrenaliną i sztuką. Życzę wszystkim świetnych, udanych przejść. Panowie, trzymam za Was kciuki. – życzył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Festiwal potrwa 4 dni. Wydarzenie wpisuje się w program organizowanego w Lublinie Carnavalu Sztukmistrzów. Widzowie będą mogli podziwiać podniebne zmagania w kilku miejscach w mieście, m. in. na Placu Teatralnym, gdzie rozwieszone są dwie taśmy o długości 50 i 70 metrów. Zapierające dech w piersiach przejścia będzie można zobaczyć także na ul. Wieniawskiej, na najwyżej zamontowanej taśmie – ok. 50 metrów nad ziemią. 

Organizatorzy zapewnili także możliwość nauczenia się chodzenia po linie. Na błoniach pod zamkiem każdy będzie mógł spróbować swoich sił na taśmach zamontowanych nisko nad ziemią.

Pełny program dostępny jest na stronie Urban Highline Festival. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego jest partnerem wydarzenia.

galeriaGALERIA