Trwa Europejski Tydzień Innowacji

Europejski Tydzień Innowacji to 5 dni dyskusji, kilkudziesięciu prelegentów, blisko 1200 uczestników. Za nami już pierwszy blok poświęcony biogospodarce. Kolejne dni to rozmowy o rozwoju cyfryzacji czy inwestycjach w innowacje w medycynie. W programie także Giełda Starup. Zapraszamy do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

To pierwsza edycja Europejskiego Tygodnia Innowacji. Chcemy, by to wydarzenie zagościło w naszym regionie na stałe. To ważne, by o rozwoju regionów rozmawiać także na poziomie regionów. Jeżeli chcemy by inni wiedzieli co się u nas dzieje, musimy głośno o tym mówić. Ważne są także doświadczenia innych regionów. Potrzebne jest wydarzenie, które będzie miejscem do takiej właśnie dyskusji. Dlatego stworzyliśmy Europejski Tydzień Innowacji. – mówił na sesji otwierającej wydarzenie Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Nie można być dobrym we wszystkim. Ważne by znaleźć dziedziny w których będziemy najmocniejsi i w te dziedziny musimy inwestować – to główny wniosek po pierwszych dniach Europejskiego Tygodnia Innowacji. Przyznali to zarówno przedstawiciele świata biznesu i nauki, jak i reprezentanci Komisji Europejskiej i samorządów. Uczestnicy konferencji poruszyli kwestie m.in. biogospodarki i energetyki w kształtowaniu konkurencyjności regionów. Była także okazja by poznać przykłady konkretnych projektów realizowanych obecnie wspólnie przez lubelskie uczelnie wyższe i firmy. W debacie wzięli udział m.in.  prof. Anna Malm z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który realizuje wspólne przedsięwzięcie z firmą Colfarm. Efektem tej współpracy będzie wkrótce wprowadzenie na rynek nowego leku. O wspólnych przedsięwzięciach mówili również przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który pracuje z Grupą Adamed.

W programie wydarzenia jeszcze blok poświęcony rozwojowi cyfryzacji, inwestycjach w innowacje w medycynie, Giełda Startup. Europejski Tydzień Innowacji potrwa do 10 listopada. Szczegóły na stronie.