To oni pojadą na Mundial do Rosji!

Po zaciętej walce i ponad miesięcznej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców, którzy pojadą do Wołgogradu na mecz Polski z Japonią na piłkarskich Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji . Bilety na mistrzostwa zdobyły drużyny KIKS Biała Podlaska oraz Zamojskie Lwy.

Do piłkarskiego turnieju „Mundial z Marszałkiem” w dwóch kategoriach wiekowych zgłosiło się w ponad 60 amatorskich drużyn z terenu województwa lubelskiego. Rywalizacja w poszczególnych etapach turnieju była niezwykle zacięta. Na bocznym boisku Areny Lublin osiem najlepszych drużyn turnieju (cztery z grupy młodzieżowej i cztery z grupy 35+) walczyło o główną nagrodę – wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie w walce o wyjazd na Mundial liczyły się zespoły KIKS Biała Podlaska oraz TIFOSI  jak również Zamojskie Lwy i drużyna Akademii Piłkarskiej TOP 54 z Białej Podlaskiej. Do bezpośredniego starcia tych ekip doszło dopiero w ostatnich grupowych spotkaniach.  W grupie młodzieżowej, po niezwykle zaciętym meczu, zakończonym remisem, pomimo tej samej liczby punktów, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu cały turniej w tej kategorii wygrała drużyna z Zamościa.

Emocje towarzyszyły również konfrontacji w grupie 35+. Po zaciętym boju i ekscytującej końcówce lepsi okazali się piłkarze zespołu KIKS Biała Podlaska i to oni wywalczyli bilety na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Przypomnijmy, że celem turnieju było promowanie piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, propagowanie zasad fair play, wychowanie poprzez sport, promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywizacja lokalnych środowisk sportowych.