Skansen na wiosnę

Muzeum Wsi Lubelskiej rozpoczęło sezon turystyczny. Pokaz koni podczas prac polowych, lokalne rękodzieło czy degustacja tradycyjnej żywności – to nieliczne atrakcje przygotowane dla zwiedzających. W weekend (1-2 kwietnia) zapłacimy też o połowę mniej za bilet wstępu.

W niedzielę zwiedzający będą mogli przyjrzeć się pracom koni w wiosennych uprawach polowych i zabiegach pielęgnacyjnych, a także w transporcie i komunikacji. Zwierzęta zostaną zaprezentowane w sposób tradycyjny, ale także nowoczesny. Dodatkową atrakcją dla dzieci do 8 lat, będzie możliwość przejazdu kucykiem.

8 i 9 kwietnia odbędzie się Wielkanocny kiermasz regionalnych produktów świątecznych, połączony z warsztatami, pokazami, występami i konkursami. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m.in.: wyrabianie czekoladowych figurek połączone z ich degustacją, wspólne gotowanie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego oraz przygotowywanie tradycyjnego, świątecznego żuru.

W ramach akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, zwiedzający będą mogli skorzystać z 50% zniżki na bilet wstępu. W weekend (1-2 kwietnia) za wejściówkę zapłacimy 6 zł.

Zapraszamy chętnych do współpracy w formie wolontariatu. Rusza on 14 kwietnia. Współpraca dedykowana jest wszystkim chętnym, którzy są otwarci, zainteresowani historią i etnografią oraz chcą przekonać się jak wygląda praca w muzeum od kuchni. Szczegółowe informacje pod adresem: wolontariat@skansen.lublin.pl oraz na stronie: http://skansen.lublin.pl/pl/wolontariat/ .