Samorząd Województwa apeluje o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

We wtorek, 14 maja br., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele władz samorządu zaapelowali o jak największy udział w wyborach 26 maja br. 

W konferencji prasowej uczestniczyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

– Martwi nas niska frekwencja, pięć lat temu w kraju wyniosła zaledwie 23%. Chcemy obudzić mieszkańców regionu, aby poszli na wybory. Udział w nich jest formą budowania społeczeństwa obywatelskiego. – mówi marszałek Jarosław Stawiarski.

Budujmy silne lubelskie, apelował przewodniczący sejmiku Michał Mulawa.

– Jeżeli chcemy zbudować silną Lubelszczyznę musimy mieć swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Pokażmy, że społeczeństwo obywatelskie w naszym regionie ma się naprawdę dobrze. Pokażmy jak ważne jest dla nas to, co dzieje się w Europie i to, co dzieje się dzięki temu w regionie lubelskim. – przekonywał przewodniczący Mulawa.

Liczę na państwa pomoc przy okazji wyborów, dodał wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk kierując swoje słowa do przedstawicieli mediów.

– Miałbym apel, abyście Państwo w swoich gazetach, programach telewizyjnych, stacjach radiowym czy portalach internetowych informowali mieszkańców, gdzie i jak mogą zagłosować. Osoby, które planują odpoczynek w tym czasie mogą pobrać zaświadczenie uprawniające do głosowania w innym miejscu. Możemy głosować m.in. w różnych placówkach konsularnych i ambasadach oraz w wyznaczonych placówkach podanych na stronie MSZ – tłumaczył wicemarszałek Dariusz Stefaniuk.

List władz samorządowych z apelem o udział w wyborach 26 maja br. do Parlamentu Europejskiego trafi do ponad 780 tysięcy domostw na Lubelszczyźnie.

galeriaGALERIA