Rozbudowa Oddziału Kardiologicznego w Zamościu

Kamień węgielny wmurowany! W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu rozpoczęły się pracę przy rozbudowie Oddziału Kardiologicznego. Otwarty został również zmodernizowany Zakład Rehabilitacji.

SPSW w Zamościu jest jednym z najlepszych w Polsce. Przyjeżdżają tu pacjenci nie tylko z ościennych województw ale również z całego kraju. Właśnie z myślą o pacjentach oddział będzie rozbudowany. Będą nowe poradnie kardiologiczne i pomieszczenia próby wysiłkowej, sale wzmożonego nadzoru kardiologicznego, sale operacyjne i nowy sprzęt. Inwestycja pozwoli na obniżenie kosztów leczenia i szybszy powrót pacjentów do zdrowia i normalnej egzystencji. 
W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wzięli udział m.in.: marszałek województwa Sławomir Sosnowski oraz członek zarządu województwa Arkadiusz Bratkowski. Uroczystości rozpoczęła prezentacja „Wczoraj, dziś, jutro Zamojskiej Kardiologii” którą zaprezentowali lek. med. Andrzej Mielcarek – dyrektor szpitala i dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok – ordynator Oddziału Kardiologicznego. Dodajmy, że rozbudowa Oddziału Kardiologii to dobudowa budynku trzykondygnacyjnego z podpiwniczeniem.

Planowana wartość inwestycji to ponad 17 mln. zł., w tym wkład UE ok. 14,6 mln., a wkład budżetu województwa to ok. 2,6 mln. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oddział kardiologiczny po rozbudowie ma być gotowy do końca 2020 roku.

galeriaGALERIA