Roboty z Lego! – międzynarodowy turniej

Zapraszamy na pierwszy w Polsce Wschodniej międzynarodowy turniej FLL (FIRST Lego League), który odbędzie się 13 stycznia o godz. 9 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Rywalizacja 12 drużyn, mnóstwo zabawy połączonej z nauką, a w wielkim finale możliwość wyjazdu do Stanów Zjednoczonych!

Szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami. Będzie można porozmawiać z członkami drużyn, obejrzeć roboty zbudowane z klocków LEGO oraz ich działanie. Przewidziane są także niespodzianki!

Zwycięska drużyna weźmie udział w Półfinale rozgrywek w Łodzi, a być może także w Finałach FIRST Lego League w Stanach Zjednoczonych. Każdy, kogo interesuje połączenie nauk ścisłych i klocków LEGO na pewno nie będzie zawiedziony!

W zawodach weźmie udział 12 drużyn z następujących miejscowości: Kraśnik, Włodawa, Dys, Hedwiżyn, Konopnica, Hrubieszów, Milanów, Stróża, Bystrzejowice, Jakubowice, Terpentyna, Karczmiska. Drużyny te, wraz ze zbudowanymi przez siebie robotami będą rywalizować ze sobą w kilku kategoriach.

Na turnieju będzie także możliwość porozmawiania z zespołem SPICE GEARS – drużyny FIRST Robotics Competition, która w lipcu tego roku zajęła 2 miejsce na zawodach FIRST Global Challenge w Waszyngtonie. Opowiedzą jak utworzyć drużynę FLL lub FRC, co się z tym wiąże i od czego tak naprawdę trzeba zacząć.        

Na wydarzenie zapraszamy również przedsiębiorców, którzy chcieliby wesprzeć rozwój robotyki na terenie województwa lubelskiego.

Szczegóły wydarzenia