Republika Słowenii otworzyła konsulat w Lublinie

W dniu 4 czerwca 2018 r. na Zamku Lubelskim w Lublinie Robert Krmelj – Ambasador Słowenii w Polsce, wręczył listy komisyjne i exequatur konsulowi honorowemu Słowenii Tomaszowi Kalinowskiemu, życząc owocnego rozwoju współpracy polsko-słoweńskiej. 

W uroczystości  wzięli udział marszałek Sławomir Sosnowski, wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, członek zarządu województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, delegaci placówek dyplomatycznych oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, konsulowie honorowi w Lublinie, samorządowcy, a także przedstawiciele instytucji i firm z regionu lubelskiego.

Tomasz Kalinowski jest lubelskim przedsiębiorcą zaangażowanym w budowanie i rozwijanie relacji polsko-słoweńskich i już wczoraj zapowiedział starania o dobrą passę w kontaktach kulturalnych i gospodarczych pomiędzy regionem lubelskim a Słowenią.

Marszałek Sławomir Sosnowski  gratulując Konsulowi powołania do wykonywania funkcji podkreślili chęć rozwoju współpracy ze Słowenią w oparciu o potencjał akademicki, gospodarczy, turystyczny i kulturalny, a także promocję województwa lubelskiego wśród mieszkańców Słowenii.

Konsulat Słowenii swoją działalnością obejmie województwa lubelskie i podkarpackie, a siedzibę ma na ul. Misjonarskiej w Lublinie.

galeriaGALERIA