„Ptaki igłą malowane” – konkurs

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami „Ptaki igłą malowane”. Konkurs dedykowany jest tym, którzy sprawnie władają igłą i nitką, jak również tym, którzy nie mają doświadczenia, ale szczere chęci i zapał. Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy konkursowej w technice haftu krzyżykowego o „ptasiej” tematyce. Prace można nadsyłać do 21 września!  

Tematem konkursu jest wykonanie pracy (lub prac) w technice haftu krzyżykowego. Treść haftu to ptak lub ptaki. Kto może wziąć udział? Dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści oraz osoby dorosłe. Rozmiar haftu jest dowolny. Oceniana będzie staranność wykonania, ogólna estetyka, własna inwencja. Prace muszą być wykonane samodzielnie.

Konkurs ma na celu promowanie aktywności wśród dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych. Jego głównym zadaniem jest podkreślenie wartości lokalnego środowiska rękodzielniczego i spopularyzowanie jednej z możliwości samorozwoju. Organizatorem konkursu jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu.

Szczegóły i regulamin konkursu