Przed nami Dwa Brzegi!

Wspólnie z X Muzą zapraszamy wszystkich do Kazimierza Dolnego nad Wisłą na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Ważne filmy, premiery, spektakle teatralne czy koncerty – to wszystko czeka na nas od 28 lipca do 5 sierpnia. Jeśli chcesz usłyszeć Kasie Nosowską, odbyć wyjątkową filmową podróż „Pociągiem pod specjalnym nadzorem” i przez chwilę poczuć się jak w Cannes, to nie może Cię zabraknąć! 

Co roku pod koniec lipca Kazimierz Dolny nad Wisłą przyciąga artystów i pasjonatów kina.  W malowniczej nadwiślańskiej scenerii zobaczymy premiery oraz ważne dzieła, mające wpływ na światową kinematografię, obok lokalnych twórców u początku kariery. Dwa Brzegi to nie tylko film. To również koncerty, spektakle czy wystawy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na chwilę odwrócimy się od kina masowego, wypijemy kawę z mistrzem, poznamy debiutantów. To właśnie tu lokalny artysta stanie na scenie obok światowej sławy. Dwa Brzegi to wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne. W magicznej scenerii  Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisłą i ich okolic nie zabraknie nam inspiracji. 

Od początku istnienia Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi charakteryzuje się niestandardowym podejściem do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych. Siłą festiwalu jest możliwość spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami. Program budowany jest tak, by widz miał szansę po obejrzeniu filmu dowiedzieć się więcej o jego kontekście historycznym, kulturowym, literackim czy plastycznym.

Jeśli chcesz poznać szczegółowy program, dowiedzieć się na jakie wydarzenia wejdziesz zupełnie za darmo kliknij TUTAJ.