Propozycje na weekend

W lubelskim nie ma czasu na nudę. Instytucje kultury proponują nam szeroki wachlarz wydarzeń. Z niektórych możemy skorzystać zupełnie za darmo. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 • 20 kwietnia zapraszamy do Muzeum Lubelskiego na wystawę „Czas na Niepodległą”. To wystawa poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycja liczy ok. 400 eksponatów, które pochodzą z kilkunastu polskich muzeów. Ekspozycję dopełnią militaria, przykłady rzemiosła oraz medale. 
  Szczegóły wydarzenia
 • 21 kwietnia zapraszamy wszystkich miłośników Kazimierza Dolnego na spacer nowym szlakiem turystycznym „Kazimierz dwóch księżyców”. Jest on poświęcony barwnej parze pisarzy –  Marii i Jerzemu Kuncewiczom. Każdy z uczestników otrzyma przewodnik. Udział w spacerze jest bezpłatny. 
   Szczegóły wydarzenia
 • 21 kwietnia Centrum Spotkania Kultur zaprasza dzieci na cykl warsztatów tworzenia masek w oparciu o przedstawienie teatru ilustracji Kamishibai. Podczas warsztatów uczestnicy będą wykonywali maski, lalki i pióropusze nawiązujące do omawianych wcześniej bajek. W tym celu zostaną wykorzystane różnego rodzaju materiały – od bibuły, szmatek i papieru, przez koraliki i cekiny, po wielobarwne pióra. Zajęcia zostaną uzupełnione o dyskusję dotyczącą funkcji masek w życiu i twórczości człowieka.
   Szczegóły wydarzenia
 • 21 kwietnia w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się Slow Art Day. Wszystkich chętnych do wolnego kontemplowania sztuki zapraszamy na spotkanie przy zegarze słonecznym na dziedzińcu zespołu pałacowo-parkowego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00. Usłyszymy barwną historię kozłowieckiego „słonecznika”. Dowiemy się kto był jego inspiratorem, a kto autorem oraz gdzie szukać podobnych zegarów na Lubelszczyźnie. Będzie można także zaopatrzyć się we własny zegar słoneczny! 
  Szczegóły wydarzenia
 • 22 kwietnia Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na otwarcie wystawy „Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego”. Wszystkie prezentowane na wystawie dzieła należą do zbiorów prywatnych zgromadzonych przez wytrawnego kolekcjonera. Wernisaż odbędzie się w Gmachu Głównym przy Rynku. Wstęp wolny!
   Szczegóły wydarzenia
 • 22 kwietnia zapraszamy do skansenu, gdzie od godz. 12.00 do 14.30 najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w grach i zabawach „Budujemy Lublin”. Wydarzenie odbędzie się w ratuszu z Głuska w miasteczku Muzeum Wsi Lubelskiej.  W programie 30 zagadek dotyczących rozwoju cywilizacyjnego miejsca, na którym zbudowano Lublin i z życia codziennego Miasta. Wiele z nich to sceniczne instalacje umożliwiające pełne wyobrażenie uczestnikom gry sytuacji historycznych, a nawet pradziejowych. 
  Szczegóły wydarzenia