Projekt modernizacji budynków OSiR w Tomaszowie Lubelskim

               10 001 573,33 złotych – taką kwotę dofinansowania otrzymało Miasto Tomaszów Lubelski na projekt pn. „Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych Miasta Tomaszów Lubelski poprzez modernizację budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię, remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym, oraz budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami socjalnymi i usługowymi w Tomaszowie Lubelskim”.

           

Lokalne władze łączą z pływalnią duże nadzieje. – Inwestycja powstaje na zdegradowanym terenie Tomaszowa. Przez brak pracy mamy tam większe niż w innych częściach miasta problemy. Największe to ubóstwo i wykluczenie – podkreśla Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego. Po otwarciu basenu stałą pracę znajdzie w nim kilka osób.

To nie koniec dobrych wiadomości. W końcu remontu doczeka się hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po liftingu będą odbywać się w niej, m.in. zajęcia Akademii Aktywności dla dzieci i starszych. Na łączeniu pokoleń z obszarów rewitalizowanych szczególnie zależy tomaszowskiemu magistratowi. Dlatego w mieście powstaje wielorodzinny budynek z mieszkaniami socjalnymi. Swój kąt znajdą w nim najubożsi mieszkańcy miasta. Na parter wprowadzi się Dzienny Dom Seniora. To specjalna placówka gwarantująca troskliwą opiekę w dzień. Na noc podopieczni wracają do swoich domów. W takich miejscach starsi nie mają czasu na nudę. Dzień wypełniają im liczne atrakcje: zajęcia komputerowe, kursy rękodzieła i gotowania. Tym, co łączy te inwestycje są fundusze unijne. Władze Tomaszowa połączyły je w jeden projekt rewitalizacyjny i złożyły go do urzędu marszałkowskiego. Wniosek pozytywnie przeszedł ocenę i dostał dofinansowanie. Wczoraj (19 grudnia) Marszałek Jarosław Stawiarski i burmistrz Wojciech Żukowski podpisali umowę przekazującą miastu ponad 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość wszystkich prac przekracza 22,6 mln zł.

Zawarliśmy właśnie pierwszą umowę na wsparcie projektu rewitalizacyjnego w obecnym Regionalnym Programie Operacyjnym. Sport integruje, czego najlepszym przykładem jest Tomaszów Lubelski. Cieszę się, że miasto inwestuje środki europejskie w bazę sportową, z której skorzystają wszyscy mieszkańcy, od dzieci po seniorówzaznaczył marszałek Stawiarski.