Lubelskie naładowane Dobrą Energią

Pierwsza na Lubelszczyźnie konferencja cyklu Dobra Energia odbyła się 27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, gdzie ponad 150 osób dyskutowało o odnawialnych źródłach energii w różnych perspektywach.

Konferencję otworzył Paweł Nakonieczny, członek zarządu województwa lubelskiego, który pokrótce przedstawił charakterystykę energetyczną regionu, wspominając m.in. o Regionalnym Programie Operacyjnym i działaniach podejmowanych przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w kierunku rozwoju energetyki odnawialnej. Członek zarządu pochwalił w tym miejscu samorządowców, przedsiębiorców oraz mieszkańców województwa lubelskiego, którzy mądrze korzystają z funduszy europejskich.

Chwilę później odbyła się debata poświęcona trudnej drodze do czystej energii. W dalszej części konferencji uczestnicy pochylali się również nad zagadnieniami dotyczącymi opłacalności energii odnawialnej oraz dyskutowali m.in. nad najskuteczniejszymi energooszczędnymi technologiami. Zaproszeni eksperci wyjaśniali, które technologie pozwalają obniżyć rachunki za energię w firmie, domu, mieście, czy całej gminie nawet o jedną trzecią.

Dobra Energia to rozbudowany cykl konferencyjny o charakterze edukacyjnym. W ubiegłym roku odbyło się sześć wydarzeń. Tegoroczny cykl ma ich w sumie pięć: w Poznaniu, Lublinie,  Katowicach, Gdańsku i Warszawie.

galeriaGALERIA