Piknik Europejski

1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Taki jubileusz bez wątpienia zasługuje na swoje święto! Dlatego w Marinie Puławy odbył się piknik europejski, który swoją obecnością zaszczycił Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą.

Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli korzystać ze strefy gier i zabaw. W trakcie pikniku odbywały się również liczne konkursy z nagrodami oraz animacje. Uczestnicy wydarzenia mogli również skosztować specjałów z kuchni europejskiej oraz odwiedzić stoiska promocyjne.

Ważnym momentem pikniku europejskiego w Puławach była wizyta Pary Prezydenckiej.

– Puławska Marina to symboliczne miejsce z dwóch przyczyn. Po pierwsze dlatego, że pokazuje dobrą współpracę między samorządami, bo inwestycje nadwiślańskie to wspólna inicjatywa Puław, Kazimierza Dolnego i Janowca. Po drugie, pokazuje, że środki płynące z Unii Europejskiej są dla nas bardzo ważne, dlatego to tutaj spotykamy się właśnie w związku z 15-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej- mówił Andrzej Duda, Prezydent RP. – To ciężka praca polskiego społeczeństwa, dobrze wykorzystujemy środki unijne i możemy śmiało mówić, że Europa to my! – dodał Prezydent.

Jak podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski

 – badania pokazują jednoznacznie, że 95% Polaków jest zadowolonych z bycia Polski w Unii Europejskiej. Tak samo ziemia puławska, ziemia lubelska jest zadowolona z tego, że jesteśmy w strukturach unijnych.

Piknik zakończyły występy gwiazd. Pierwsza na scenie pojawiła się Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Imprezę zakończyliśmy mocnym rockowym brzmieniem, które zapewnił nam Wojtek Cugowski z zespołem.

Warto dodać, że podczas imprezy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego udzielali szczegółowych informacji dotyczących Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

galeriaGALERIA