Pieniądze z RPO dla mikro i małych firm

Wystartował nabór wniosków na dofinansowanie dla mikro i małych przedsiębiorstw z województwa lubelskiego. Firmy mogą otrzymać dotację na inwestowanie w maszyny, linie produkcyjne, oprogramowania i budowę całego zakładu – nawet do 2 milionów złotych! Wnioski można składać od 30 czerwca do 8 września br. w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.
Dofinansowanie dotyczy „Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP”, który jest największym inwestycyjnym konkursem dla sektora mikro i małych firm. Przedsiębiorstwa mogą starać się o dofinansowanie na inwestycje w innowacje wpisujące się w inteligentne specjalizacje regionu oraz wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych.

W puli całego konkursu jest ponad 280 milionów złotych. Poziom dofinansowania do 70 %. Konkurs z działania 3.7 jest doskonałym narzędziem nie tylko realizowania strategii innowacyjności naszego województwa, ale także komercjalizacji badań.

Więcej informacji o konkursie:
http://rpo.lubelskie.pl/nabor-340-3_7_wzrost_konkurencyjnosci_msp.html

LAWP w 2016 roku planuje ogłosić konkursy na spółki spin-off spin-out, produkcję energii z OZE oraz efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach. Kwota przeznaczona na konkursy organizowane przez LAWP w 2016 roku to ponad 750 mln zł.