Oldboje Łęczna i UKS Dys pierwszymi finalistami Mundialu z Marszałkiem!

Znamy pierwszych finalistów piłkarskiego turnieju Mundial z Marszałkiem. 20 maja na bocznym boisku Areny Lublin o wyjazd całej drużyny na mecz Mistrzostw Świata 2018 Polska – Japonia w Wołgogradzie, zagrają Oldboje Łęczna i UKS Dys. Obie drużyny okazały się najlepsze w swoich kategoriach wiekowych podczas pierwszego, półfinałowego turnieju rozegranego w niedzielę w Piaskach.

Do piłkarskiego turnieju Mundial z Marszałkiem w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria A 13-15 lat (roczniki 2003-2005) i kategoria B 35+ (rocznik 1983 i starsze) zgłosiło się 61 amatorskich drużyn z terenu województwa lubelskiego. Dziesięć z nich, po pięć w każdej kategorii, rywalizowało w niedzielę w pierwszym półfinale, rozegranym na Orliku przy Zespole Szkół w Piaskach. Grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy zanotowali komplet wygranych!

W grupie młodzieżowej UKS Dys wygrał trzy spotkania po 1:0 z SP 7 Świdnik, Czarnymi Pliszczyn oraz Piaskovią i jedno 2:0 z drużyną Służby Liturgicznej Ołtarza z parafii Świętej Rodziny z Chełma. Co ciekawe, w tym ostatnim zespole występowała Iza Makara, jedyna dziewczyna grająca w turnieju, która niezwykle dzielnie radziła sobie w rywalizacji z chłopcami. Warto w tym miejscu odnotować, że na boisku przez cały czas trwania zawodów, były także dwie panie: Anna Łuka i Agnieszka Tymoszuk, które na co dzień sędziują piłkarską I ligę kobiet, a tym razem prowadziły z gwizdkiem spotkania orlikowego turnieju.

W grupie starszej nie było mocnych na Oldbojów z Łęcznej, którzy pokonali kolejno zespoły: Hubex Jabłonna 2:0, Hapacze Niemce 2:1, Banita Milejów 4:1 I (WIECZNIE) Młode Orły Fajsławice 5:2. 

Kolejne turnieje półfinałowe w grupie młodszej odbędą się 8 maja w Opolu Lubelskim, 10 maja w Zamościu oraz 13 maja w Czemiernikach. W grupie starszej dwa półfinały zaplanowano w Lublinie na 12 maja, oraz jeden dzień później w Czemiernikach. Zwycięskie zespoły czeka wspaniała nagroda główna – wyjazd całej drużyny (12 dzieci plus 12 rodziców-opiekunów oraz trener w kategorii A; 12 zawodników w kategorii B) na mecz Mistrzostw Świata Polska – Japonia w Wołgogradzie 28 czerwca. Nagroda obejmuje pełny pakiet świadczeń: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i bilety na mundialowi mecz!