Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Artura Walaska

W holu Urzędu Marszałkowskiego odsłonięto dziś tablicę upamiętniającą ś.p. Artura Walaska. W uroczystości wzięła udział rodzina, współpracownicy oraz samorządowcy z całego regionu.

 

Artur Walasek zmarł po ciężkiej chorobie 8 lipca 2016r. Z Urzędem Marszałkowskim związany był od 2005 roku. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję Wicemarszałka Województwa Lubelskiego. W latach 2010-2014 był Sekretarzem Województwa.

W uroczystości wzięła udział rodzina, współpracownicy oraz samorządowcy z całego regionuW uroczystości wzięła udział rodzina, współpracownicy oraz samorządowcy z całego regionu

Wicemarszałek Artur Walasek, a dla wielu z tu zgromadzonych po prostu nasz przyjaciel Artur, był człowiekiem dialogu i rozsądku. Bardzo nam wszystkim brakuje takich ludzi w obecnej rzeczywistości – wspominał Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

 

 

 

Ś.P. Artur Walasek
Artur Walasek urodził się w 1971 roku w Rykach. Karierę zawodową rozpoczął od stanowiska referenta w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach. Następnie pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, Starostwie Powiatowym w Lublinie. Na rzecz Samorządu Województwa Lubelskiego pracował przez 11 lat.