Odkryj lubelskie parki krajobrazowe!

Jesteś pasjonatem przyrody? Lubisz zabawy i konkursy przyrodnicze? Chcesz poznać tajniki wszystkich siedemnastu (!) parków krajobrazowych naszego województwa? Koniecznie włącz się do akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „Odkrywcy Lubelskich Parków Krajobrazowych” i przyjdź na plac Litewski w Lublinie już w najbliższą niedzielę 27 września 2020 r. Ekoprzygoda rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Organizatorzy zapewniają wyśmienitą zabawę. Atrakcjami wydarzenia będą m.in.: warsztaty plastyczne, spacer z edukatorem, game-room przyrodniczy, wystawa fotograficzna pt. „Oko w oko” autorstwa Andrzeja Blachy, a także konkursy, quizy i loteryjki przyrodnicze z upominkami.

Na małych i dużych odkrywców na placu Litewskim czekać będą trzy namioty:

  • „Turystyka w parkach krajobrazowych” – gdzie odkryjecie ofertę turystyczną oraz walory przyrodnicze i kulturowe naszych parków krajobrazowych. Będą tu na Was czekały przewodniki, informatory i mapy wydane przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (ZLPK);
  • „Edukacja w parkach krajobrazowych” – gdzie poznacie ofertę edukacyjno-dydaktyczną ZLPK i gdzie będziecie mieli szansę wziąć udział w grach i zabawach przyrodniczych;
  • „Ochrona przyrody w parkach krajobrazowych” – gdzie znajdziecie odpowiedź na pytanie „jak chronić faunę i florę występującą na terenie parków krajobrazowych oraz obszarach chronionego krajobrazu?”. W tym namiocie uzyskacie też wszelkie informacje o kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.: „Lubelskie wspólnie dla pszczół”.

Do udziału zapraszają:

  • Marszałek Województwa Lubelskiego (patron honorowy),
  • Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (organizator),
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (współorganizator).

Na górze plakatu znajdują się logotypy i nazwy organizatorów: Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Poniżej jest zdjęcie dwójki dzieci z plecakami i mapą, a obok mapa województwa z logotypami poszczególnych siedemnastu parków krajobrazowych. Na dole zdjęcia widnieje napis: Odkrywcy lubelskich parków krajobrazowych, a poniżej informacje o wydarzeniu: • Data i miejsce • Atrakcje wydarzenia • Informacja o patronatach: honorowym i medialnym oraz logotypy patronów.