Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Lublinie rozpocznie o godz. 9.00 uroczysta sesja Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. O godz. 10.00 w katedrze lubelskiej rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny. Po przemarszu na Plac Litewski – od godz. 11.45 – będzie miała miejsce część oficjalna uroczystości odbywająca się przy pomniku Konstytucji 3 Maja. Po niej nastąpi defilada kompanii honorowych, jazdy konnej w historycznych mundurach oraz pojazdów historycznych.

Już od 13.00 zapraszamy wszystkich na Festyn Trzeciomajowy, odbywający się na Placu Litewskim. Spotkanie rozpocznie się od tradycyjnego poloneza prowadzonego przez tancerzy lubelskich zespołów folklorystycznych. Korowód wyruszy spod lubelskiego ratusza, zmierzając w stronę Placu Litewskiego. Nie zabraknie pokazu tańców narodowych i regionalnych w wykonaniu: Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej i Zespołu Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego, występu Orkiestry Wojskowej w Lublinie, a także wycieczek z przewodnikami PTTK (godz. 13:30, Plac Zamkowy) „Lublin w czasach Konstytucji 3 Maja”.

Zapraszamy gorąco do radosnego świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja we wszystkich gminach na terenie województwa lubelskiego. Uroczystości te szczególnie dobitnie przypominają nam, że jest w historii naszej Ojczyzny wiele pięknych kart. Warto w tym dniu być razem, wyrażając swoją dumę i radość, że jesteśmy suwerennym narodem w niepodległym państwie.