Nowa inwestycja w regionie!

Huta Szkła Płaskiego powstanie w Leszkowicach na działkach sprzedanych przez Województwo Lubelskie. Inwestor zapowiada również uruchomienie kopalni piachu, zakładu produkującego elementy fotowoltaiczne i ośrodka badawczo-rozwojowego. Inwestycja to zatrudnienie dla kilkuset osób.

– Cieszę się, że sfinalizowaliśmy sprzedaż 38 ha terenów inwestycyjnych pod budowę huty szkła. Jeszcze bardziej cieszą mnie miejsca pracy, które powstaną w naszym województwie. – powiedział Sławomir Sosnowski marszałek województwa lubelskiego.

Inwestycja pochłonie kilkaset milionów złotych. Inwestor nie ukrywa, że wiąże z województwem lubelskim ogromne nadzieje – Przed nami ogromna perspektywa rozwoju tego regionu. Szkła w Polsce niestety nie ma, przez co musimy wspierać się importem z zagranicy. Mam nadzieje że nasza inwestycja szybko to zmieni. Dysponujemy złożami piasku niezbędnymi do produkcji szkła. W zakładzie powstanie ponad 300 miejsc pracy. Huta będzie produkowała szkło płaskie okienne, a także elewacje. Chcemy stworzyć również ośrodek badawczo-rozwojowy, który zajmie się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań – powiedział Bogdan Pęski, prezes BD Art Glass Lubelskie Huty Szkła.

Za działki o łącznej powierzchni 38 ha Samorząd Województwa Lubelskiego otrzymał blisko 4 mln złotych. Inwestorem jest spółka BD Art Glass Lubelskie Huty Szkła. Zakład będzie produkował również elementy fotowoltaiczne. Na realizacje inwestycji przewidziano 36 miesięcy. Jej start uzależniony jest od podłączenia mediów.