Nakręć się na ochronę środowiska!

Uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego zapraszamy do udziału w konkursie „Nakręć się na ochronę środowiska!”. Tematem przewodnim premierowej edycji jest walka z zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi oraz promocja zrównoważonego rozwoju poprzez film edukacyjny. Autorzy najlepszych ekranizacji pojadą na trzy, dwu i jednodniowe wycieczki do parku „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim. Przyznamy też siedem wyróżnień oraz nagrody indywidualne za reżyserię, montaż, dla najlepszej aktorki i aktora pierwszoplanowego.

Film może być wykonany dowolną techniką, musi jednak ściśle dotyczyć tematyki konkursu i trwać od 7 do 10 minut. Preferowane będą prace uwzględniające walory przyrodnicze lub kulturalne regionu i nowoczesne podejście do tematu. Pamiętajcie, żeby podczas produkcji wytypować: reżysera, montażystę i aktorów pierwszoplanowych. Uwaga: jedna szkoła może wysłać maksymalnie dwie prace, a klasa – jedną.

Konkurs finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach projektu pn. „Przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej dla mieszkańców województwa lubelskiego”. Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa, a siedzibą komisji konkursowej – Departament Rolnictwa i Środowiska działający w strukturach urzędu marszałkowskiego. I to na jego adres należy przesyłać zgłoszenia. Macie na to czas od 20 marca 2017 do 28 kwietnia 2017 r.

Czekamy na Waszą aktywność i pomysłowość!

→  Regulamin konkursu

→ zał. nr 1 karta_zgloszeniowa – realizacja

→  zał. nr 2 lista uczniów

→  zał. nr 3 charakterystyka

→  zał. nr 4 oświadczenie

zał. nr 5 sprawozdanie merytoryczne