Na ryby do Kraśnika!

Nie tylko wędkarze, ale i amatorzy rybnych przysmaków poczują się w Kraśniku jak przysłowiowa ryba w wodzie. Nic dziwnego, wszak już 28 lipca odbędzie się tu trzecia edycja festiwalu „W krainie lubelskich ryb”, który z sukcesem pretenduje do miana sztandarowych wydarzeń promocyjnych województwa lubelskiego. Bo trzeba wiedzieć, że ryby to autentyczna wizytówka naszego regionu – największego producenta karpi w Polsce!

W trakcie wydarzenia będą Państwo mogli zasmakować w wędzonych rybach słodkowodnych i najlepszych potrawach przygotowanych z ich wykorzystaniem. Zadbają o to panie z trzech kół gospodyń wiejskich, które zaprosiliśmy do zorganizowania degustacji. Gotować dla Państwa i częstować rybnymi specjałami będą KGW z Bystrzycy, Studzianek i Sulowa. Z kolei Hodowla Ryb Zalesie zorganizuje tu pokaz wędzenia ryb, które prosto z wędzarni trafią również na talerze festiwalowych gości. Zapowiada się wyśmienicie!

Pozakulinarną atrakcją festiwalu będą zawody wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego, które wcześnie rano rozegrają zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla milusińskich zaplanowaliśmy też szereg zabaw i konkursów z nagrodami, a dla melomanów – koncerty lokalnych zespołów ludowych. Będzie smacznie, muzycznie i wesoło! Zapraszamy!

 

do-pobraniaDO POBRANIA